Thema NIBI-conferentie vmbo en onderbouw havo/vwo is ‘Proefkonijnen’!
De organisatie van de NIBI-conferentie voor vmbo en onderbouw havo/vwo is weer van start! Het belangrijkste resultaat tot nu toe? Het thema: Proefkonijnen!
De organisatie van de NIBI-conferentie voor vmbo en onderbouw havo/vwo is weer van start! Het belangrijkste resultaat tot nu toe? Het thema: Proefkonijnen!
Welke workshops en lezingen passen daarbij? Denk aan practica waarin leerlingen zelf van alles kunnen uitproberen. Hoe werkt het kloppen van slagroom eigenlijk? Wat kun je allemaal met zeedieren? En zijn insecten echt lekker? Ook onderzoeken we hoe leerlingen zelf proefkonijn zijn, bijvoorbeeld door vapegebruik onder jongeren of de invloed van social media. Daarnaast denken we aan proefondervindelijk samenwerken in de klas en experimenten met vraat van insecten aan planten. En werpen we ook graag een blik op ethisch verantwoord proefdiergebruik.
Natuurlijk is er meer! Tijdens de conferentie hoor je alles over de nieuwe kerndoelen en wat deze betekenen voor jou als docent. Zo ontdek je hoe je actuele ontwikkelingen kunt vertalen naar je eigen biologielessen.
Heb jij een idee voor een workshop of spreker? Laat het ons weten via vmboconferentie@nibi.nl. Samen gaan we ontdekken, proeven en ervaren wat biologie allemaal te bieden heeft!
Ook deze editie zijn we weer te gast op een vertrouwde locatie: Hotel Zuiderduin in Egmond aan Zee, op 4 en 5 juni 2027. Zet de data alvast in je agenda! De inschrijving opent op 5 april voor NIBI-leden en op 7 april voor niet-leden. We hopen je daar te zien!
Voor alle informatie, kijk hier.